Semináře

Podmínkou účasti na semináři je odeslání řádně vyplněné přihlášky, souhlas s organizačním řádem Akademie Alternativa a zaplacení daného semináře. Variabilní symbol, číslo účtu a specifický symbol Vám bude zaslán mailem po obdržení Vaší elektronické přihlášky. 

 

Aktuální semináře:

 

Každý z nás se občas zastaví, nebo je nucen se zastavit a přemýšlí kam jít dál. S přibývajícími životními zkušenostmi a klíčovými životními událostmi přichází i nezodpovězené otázky. Odkud přicházím, kdo jsem, kam jdu.....?
Nejen těmito otázkami se budeme zabývat na našich sebepoznávacích arteterapeutických seminářích, které jsme pro vás připravili. V únoru to budou dva malé na sobě nezávislé „ochutnávací“ semináře a po nich následují dva komplexní tématické semináře, každý o šesti setkáních. Maximální počet posluchačů bude 10.

 

Únorové „ochutnávací“ semináře:

termíny:
8.2.2018
15.2.2018
 
Termíny vždy ve čtvrtek od 15:00 do 17:00 ( do 17:30 - 30 minut po skončení jsou rezervovány na případné individuální otázky)
cena jednoho odpoledního semináře 200,. Kč
Dva menší semináře jsou ochutnávkou na semináře následující. Na každém bude použita jiná arteterapeutická technika, ale na obou se budeme zabývat tématem „ změny“.
 
 

Cyklus seminářů od března 2018:

První seminář jednoduše nazvaný JÁ, se věnuje osobním otázkám a různým životním pohledům. Volba témat: „ Kdo jsem?, Jak vidím sám/a sebe?, „Jak mně vnímá mé okolí?“, „Minulost je dána, nyní rozhoduji o mé budoucnosti“, a další. Druhý seminář nazvaný JÁ a ONI, se věnuje více naší interakci s naším okolím. Objevují se zde známá témata „ Kdo jsem“, ale i „ Mám nějaké bezpečné místo“, „ Jak zacházím s konflikty“, „Co bych chtěl/a změnit“, „Vztahy“ atd.
 
Termíny vždy ve čtvrtek od 15:00 do 18:00 (do 18:30 - 30 minut po skončení jsou rezervovány na případné individuální otázky).
 
Seminář : JÁ
8.3.2018
15.3.2018
22.3.2018
29.3.2018
5.4.2018
12.4.2018
 
Seminář: JÁ a ONI
10.5.2018
17.5.2018
24.5.2018
31.5.2018
7.6.2018
14.6.2018
 
Cena za 6 setkání 1800,-Kč
Druhý běh obou seminářů od ca. 13.září do poloviny prosince 2018
 
 
Semináře jsou skupinové s individuálním přístupem, vycházejícím z Rogersovské humanitní psychologie. Pomocí různých arteterapeutických technik, kreslení, malování, práce s hlínou, koláží, pohlednic, Landartu, textů.... zrcadlíme naše vnitřní prožívání a skupina v čele s arteterapeutem, pomocí zpětné vazby i jiných technik otvírá témata, vytváří bezpečné prostředí, podává pomocnou ruku i uzavírá citlivá místa. Na setkáních se nic nehodnotí a neposuzuje, věci které se právě dějí jsou v pořádku a správné. Na seminářích se vnímá přítomnost vědomě a zachycuje se autenticky, nevytváří se umělecká díla, takže není nutné „umět“ kreslit či být umělecky nadaný. Vzniklá tvorba je pomocníkem, pro arteterapeuta i posluchače. Arteterapeut upozorní na viděné, ale nedělá žádné diagnózy či závěry, pomáhá posluchači aby našel sám odpovědi na aktuální otázky a dění. Vzniklá tvorba je tak velmi intimní zpovědí, je majetkem posluchače a nebude vystavována či reprodukována. Semináře jsou na sobě nezávislé a je možné navštívit všechny, či jednotlivě podle osobního výběru.
 
Těšíme se na vás
Vaše Soňa
 
 
O lektorce:
 

Soňa Šebela

Dipl. Arteterapeutka, lektorka jogy a německého jazyka. Studium Arteterapie v Bernu, Švýcarsko na „Institut für Transpersonale Psychologie und Intermediale Kunsttherapie“ s akteditací „Goldsmith University of London.“ Praxe na psychiatrii Bern odd. psychóz, schizofrenie, návykových látek, depresí, vlastní praxe arteterapeutky. V ČR praxe arteterapeutky s drogově a alkoholově závislými, organizace sebepoznávacích kurzů. Nyní práce arteterapeuta s onkologicky nemocnými. Studium muzikoterapie na Akademie Alternativa.

 
 

Semináře

Osobní a kontaktní údaje

Mám zájem o seminář

Odebírejte e-mailem novinky
z Akademie Alternativa