Prof. Helen Payne (Anglie)


oblast TANEČNĚ - POHYBOVÁ TERAPIE
Zahraniční lektor, tanečně - pohybová terapie


Web lektora
http://obchod.portal.cz/kreativni-pohyb-a-tanec/

Profesorka Helen Payne je schopný, kompetentní, mezinárodně uznávaný odborník, výzkumník, pedagog a autor mnoha publikací v oblasti tanečně - pohybové terapie, který se propůjčil jako „Professor“ univerzity Hertfordshire v roce 2007. Profesorka Helen je akreditovaná psychoterapeutka UKCP (od roku 1990) a „senior registered dance movement psychotherapist (DMP / registrovaný taněčně – pohybový psychoterapeut senior), který propagoval po tři desetiletí vývoj nové tematické oblasti „embodied psychotherapy“ (ztělesněná psychoterapie/psychoterapie těla). 

V poslední době vedla výzkum na univerzitě v Hertfordshire (UH) díky dlouhodobě působící společnosti Pathways2wellbeing Ltd., která se zasadila o její výzkum ve Velké Británii NHS. Profesorka Helen má soukromou praxi a je vedoucí poradenské činnosti v UH. Vyvinula a vede „the Cert H.E. / Univ. Dip.“ v poradenství, dále vede inovativní MA poradenské šetření a byla zarytým stoupencem zaměstnanců „P.G. Dip.“ / poradenství MA. Profesorka Helen je ředitelkou a supervizorkou pro kandidáty na doktorát v poradenství a pro umělecké terapeuty, dohlížela (supervidovala) nad osmi úspěšnými PhD. absolventy a posuzovala mnoho kandidátů na profesorský a doktorský titul. Se třemi desítkami let praxe, školení, vzdělávání a výzkumu v uměleckých terapiiích, psychoterapii a poradenství, profesorka Helen je v současné době profesorem psychoterapie a spolupracuje s ADMP ve Velké Británii. Je držitelem titulu Ph.D. a M. Phil. a má více než 30 knižních publikací (2001: Pracovní kniha šetření v uměleckých/art therapiích; 2003: Tanečně-pohybová teorie: teorie a praxe; Pohyb a tanec ve skupinové práci; 2006: Tanečně-pohybová terapie: teorie, výzkum a praxe; O těle aneb práce s tělovým schématem v psychoterapii; 2008: Supervize v tanečně-pohybové psychoteraii: Pracovní kniha pro provozovatele praxe), včetně odborných článků v časopisech a konferenční činnosti. Profesorka Helen vede mezinárodní inovaci v „Dance Movement Therapy“ (tanečně - pohybové terapii) jako profesi, tvořící profesionální asociaci ve Velké Británii, projektuje a vede post - graduální programy a zakládá mezinárodní odborné články, publikované v Taylor and Francis.


Video

Publikace


Payne, H (2001) (editor and contributor) Handbook of Inquiry in the Arts Therapies: One river, many currents. London: Jessica Kingsley Publishers. Second reprint.
Payne, H. and Littlechild, B. (2003) (editor and contributor) Ethical Practice and the Abuse of Power in Social Responsibility. Second edition. London: Jessica Kingsley Publishers.
Payne, H. (2003) (editor and contributor) Dance movement therapy: Theory and practice. London and New York: Routledge. Fifth Reprint.
Payne, H. (2003) Creative Movement and Dance in Groupwork. Seventh Reprint and Korean/Czech translation. Speechmark/Portal Publishers.
Payne, H. (2006) (editor and contributor) Dance Movement Therapy: Theory, Research and Practice. London and New York: Routledge.
Payne, H; Corrigall, J. and Wilkinson, H. (2006) (editor and contributor) About a body: Working with the embodied mind in psychotherapy. London and New York: Routledge.
Payne, H (editor an contributor) Dance Movement Therapy: Theory, research and practice. London and New York: Routledge.
Payne, H. (2008) (editor and contributor) Supervision in Dance Movement Psychotherapy: A
handbook for Practitioners. London and New York: Routledge


Fotogalerie
Odebírejte e-mailem novinky
z Akademie Alternativa