Nakladatelství Akademie Alternativa

Nakladatelství Akademie Alternativa bylo založeno v roce 2016 se záměrem rozšířit nabídku odborných publikací v oblasti uměleckých terapií. První kniha s názvem Laban pro každého pochází ze zahraničí a je již netrpělivě očekávanou novinkou. Protože považujeme publikaci za zásadní  pro odborníky, studenty i zájemce o tanečně – pohybovou terapii, tanec i pohybovou analýzu,  rozhodli  jsme se publikaci přeložit a vydat v českém jazyce. Metoda s názvem Labanova analýza pohybu je v knize velmi podrobně, srozumitelně a přehledně popsána. Protože se v Akademii Alternativa tato ojedinělá a přínosná metoda vyučuje a je i nedílnou součástí studijního oboru tanečně - pohybová terapie, je kniha Laban pro každého pro naše studenty zásadním teoretickým materiálem v rámci komplexní a erudované přípravy pro umělecko – terapeutickou práci. Věříme, že si novinka  najde své čtenáře z řad tanečních terapeutů, tanečníků, herců, pedagogů a všech, jenž metoda Labanova analýza pohybu od Rudolfa Labana (1879 -  1958) zaujala a chtějí se s ní seznámit podrobně. Další kroky našeho nakladatelství vedou také směrem k nejúspěšnějším studentům a absolventům naší školy, které rádi podpoříme v publikační činnosti a jejich knihy vydáme. Již nyní se první absolventské projekty realizují a těšit se na ně můžete v dohledné době. Rádi uvítáme Vaše typy na knihy, které by nakladatelství Akademie Alternativa mělo podle Vašeho názoru vydat.

 

 

 

 
Laban pro každého
Rudolf Laban je jeden z nejvýznamnějších teoretiků i praktiků v oblasti pohybu. Položil základy systému analýzy a notace pohybu lidských bytostí v prostoru. Těmto pohybům přisuzoval hodnoty, které uvolňují obrovskou sílu obsaženou v každém z nich. Inspirující kniha Laban pro každého nabízí zjednodušenou verzi Labanova systému, který může být použit jak začátečníky, tak pokročilejšími. Čtenáři je představena kinesféra (kinsephere) - osobní prostor obklopující nás až do míst, kam dosáhneme. Dále Dimenzionální kříž (Dimensional Cross) – jednoduchý způsob popisu pohybu ve třech dimenzích: Vzhůru/Dolů, Vpřed/Vzad a ze strany na stranu. Dozvíme se zajímavosti o Drahách (Pathways) a stopách (Traceforms), Úrovních (Levels) a zónách (Zones) atd. Každý z těchto termínů je doplněn specifickými cvičeními – jasně ilustrovanými perokresbami a diagramy – navrženými k posílení a prohloubení našeho pochopení. Když základní termíny pochopíme a procvičíme, posuneme se k výrazovým hodnotám těchto termínů v činohře a tanci.Výsledkem je důkladný a zcela praktický základ nejvýznamnějšího pohybového systému moderní doby.
Jean Newloveová byla asistentkou Rudolfa Labana poté, co přišel jako emigrant do Anglie v roce 1938. Celoživotní herečka a tanečnice se stala učitelkou pohybu a po dobu 15 let působila v Theatre Workshop Joan Littlewoodové a vzala si spoluzakladatele Theatre Workshop Ewana MacColla. (Jejich dcera byla Kirsty MacColl.) Od té doby učí Labanovy myšlenky v RSC (Královská Shakespearovská společnost) a na kurzech po celém světě. Je autorkou knihy Laban for Actors and Dancers.John Dalby je hudebník, herec a hlasový pedagog, ale taktéž asistoval u některých Labanových kurzů. Dalby je hercem a autorem muzikálů a revuí (některé se hrály ve West Endu) a spolupracoval na řadě vynikajících filmů. Vyučuje v mnoha částech světa a je autorem knihy How to Speak Well in Business.

 

 

CENA:

Publikace: LABAN PRO KAŽDÉHA

Cena 430,- Kč  + poštovné a balné: 1 - 3 knihy = poštovné a balné 60,- Kč / Doprava zdarma od 1500,- Kč

Pro studenty a absolventy Akademie Alternativa - sleva 14%
Cena 370 Kč + poštovné a balné: 1 - 4 knihy - poštovné a balné 60,- Kč / Doprava zdarma od 1500,- Kč / 
Osobní odběr = 0,- Kč

Osobní odběr i dodávka prostřednictvím České pošty uskutečněna  do 14ti  dnů po  připsání  peněz na účet. Platba v hotovosti není možná. Číslo účtu a výše platby budou sděleny mailem na základě objednávky.
 
 

 

 
 
Písemnou objednávku zašlete na: Email: nakladatelstvi@akademiealternativa.cz / Předmět: Kniha LABAN /

Do objednávky (emailu) uveďte:
Počet kusů:
Jméno a příjmení (název firmy):
V případě fakturace na firmu IČO:
Jsem studentem/absolventem Akademie Alternativa: ANO / NE
Adresa:
Telefon:

 
 

 

V případě potřeby nás prosím kontaktujte.

 

kontaktní formulář

Odebírejte e-mailem novinky
z Akademie Alternativa